Plán svadobného dňa. Potrebujem ho vôbec?

Samozrejme, nie je povinný, ale každej neveste ho vrelo odporúčam. Prečo? Ono sa to nezdá, ale v daný deň D má nevesta so ženíchom toľko vecí na mysli, že sa môže veľmi ľahko stať, že sa na niečo zabudne. A keď budete mať svoj plán svadobného dňa na papieri, je to pohodlnejšie a hlavne s istotou viete, že ste na nič nezabudli.

Ale čo ten plán svadobného dňa vlastne znamená?

Ide v podstate o určitý harmonogram celého svadobného dňa, do ktorého si detailne zaznačíte všetky podrobnosti, aby ste na nič nezabudli. Poďme si to viac rozobrať a pozrieť sa na to, ako si takýto plán vyrobíte aj Vy.

Možno ani neviete, ale aj keď plán svadobného dňa nemáte na papieri, máte ho v hlave. Počas celého dňa myslíte na to, kedy a kde máte byť. Je to stále určitý plán, harmonogram.

Prečo ho dať na papier?

Nakoľko vo svadobný deň je toho strašne veľa, z každej strany sa budú valiť otázky, či už od svadobnej mamy, ženícha, alebo aj od dodávateľov, kedy príde ten a ten, kedy sa vlastne začne odobierka a iné.

Akonáhle bude všetko spísané, nebudete panikáriť, vždy sa odvoláte na harmonogram alebo keď sa dostanete jednoducho do stresu a časového sklzu a reálne zabudnete, čo a ako má nasledovať, plán vám vždy pomôže a vráti vás späť do hry.  🙂

Ak viete, že v daný deň nebudete mať čas riešiť, či daný plán dodržiavate, alebo na niečo sa má dohliadnuť a vy viete, že tam nebudete, lebo napríklad v danej chvíli budete na svadobnom fotení, prekopírujte tento plán aj ďalším ľudom – napr. hlavnej družičke, starejšiemu, svadobnej mame alebo niekomu inému, komu dôverujete.

Pozor, plán svadobného dňa každej nevesty je iný a navyše nemôžeme ho porovnávať s plánom svadobnej koordinátorky, ktorá ma vo svadobný deň toho oveľa viac na starosť. A preto aj plán v rukách kordinátorky vyzerá dlhší a komplikovanejší.

Plán v rukách svadobnej koordinátorky rieši okrem prípravy nevesty aj ostatné veci ako napr. výzdobu priestoru, príchod svadobnej torty, príchod DJ-a a iné.

Dnes sa ale zameriame na plán svadobného dňa z pohľadu nevesty.

Teraz si možno hovoríte, aj ja si chcem vyrobiť takýto plán svadobného dňa. Ako na to? Poďme sa na to pozrieť.

Predtým, ako si ho spíšete do finálnej podoby, sadnite si a porozmýšľajte, kedy Váš deň začne, čo všetko v ten deň musíte stihnúť, koľko Vám to bude asi trvať,… všetko pekne dopodrobna. Píšte na papier všetko, čo Vás napadne.

Spisujte všetky aktivity cez líčenie, vlasy, odobierku, večeru a ďalšie a nezabúdajte na jednotlivé časy k tomu.

Keď budete mať všetko spísané, dajte týmto aktivitám postupnosť. Môžete si ich označovať číslicami alebo si ich nejako farebne odlišujte.

post it notes, sticky notes, note

Váš plán by mal byť prehľadný a mal by mať dostačujúcu výpovednú hodnotu, t.j. hocikto sa doň počas dňa pozrie, bude vedieť, kde práve ste a čo robíte.

Ak ste so svojím plánom spokojná, prepíšte ho čo najčitateľnejšie alebo ho preneste do krajšej vizuálnej podoby.

Ja Vám dnes chcem ukázať, ako vyzeral môj plán svadobného dňa. Mala som ho nielen v hlave, ale aj na papieri a bola som rada, že všetko má hlavu a pätu.

Ak sa Vám môj plán páčil, môžete sa ním pokojne inšpirovať.

Ak by ste si aj Vy chceli pripraviť takýto prehľadný plán, ponúkam Vám ZADARMO jeho prázdnu predlohu, ktorú si jednoducho stiahnete, vytlačíte a vyplníte perom podľa Vašich potrieb.

Stačí, ak nižšie zadáte svoje meno a email a plán Vám pošlem na Vami uvedenú emailovú adresu. 

Verím, že Vás môj dnešný článok inšpiroval a budem rada, ak sa so mnou podelíte o Vaše skúsenosti a nápady.

podpis Naty

Áno, chcem prázdnu predlohu plánu svadobného dňa!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *