Biznis fotenie alebo ako vznikali moje fotky na web?

Keď som si začala zakladať nový web, vedela som, že musí byť niečím výnimočný. Musí ma reprezentovať a dať čitateľovi základnú predstavu o tom, kto som, čo robím a čo ponúkam.

„Každý dobrý podnikateľ vie, že profi biznis fotky posunú jeho biznis novým smerom.“

Od začiatku som bola rozhodnutá, že na web musím dať fotky, ktoré ma vystihujú. Začala som prechádzať v mobile asi milión fotiek a hľadala aspoň jednu schopnú, ktorá by sa mi na web hodila.

Hľadala som, hľadala, až som to nakoniec vzdala. Nakoľko v mobile som nenašla ani jednu schopnú fotku seba.

Preto som kontaktovala moju dobrú kamarátku Betku, ktorá je zároveň profesionálna fotografka. Keď som ju oslovila s mojou požiadavkou, bola nadšená.

„Tak ako váš web, vaše články, vaše príspevky,… aj fotka musí rozprávať príbeh o vás a musí byť z nej zreteľné, čo robíte a čo chcete povedať svetu.“

Hneď ma zasypala otázkami, kde fotky potrebujem, na aký účel, ako chcem, aby fotky vyzerali, či potrebujem fotky na výšku, na šírku a mnoho ďalších otázok. Avšak jediné, čo som vedela zodpovedať je, že potrebujem fotky na nový web zameraný pre nevesty a celkovo svadby.

Úprimne, na začiatku som si nevedela vôbec predstaviť, ako by mohli fotky vyzerať, nakoľko sa ja osobne cítim veľmi nefotogenická.

Jediné, čo som jej na začiatku povedala, je, že do konceptu svojho nového webu budem potrebovať kvalitné a hlavne vlastné profi fotky, ktoré ma budú prezentovať. A nielen nejaké fotky z fotobánk.

Vedela som, že chcem a potrebujem niečo autentické. A preto Betka ako fotografka bola pre mňa najlepšou voľbou.

Postupne sme si však prešli každú jednu otázku spoločne a na základe našich diskusií sme zvolili miesta na fotenie, oblečenie, rekvizity a iné drobnosti. Betka myslela naozaj na všetko.

 

V deň fotenia to už naozaj išlo ako po masle. Mali sme vopred premyslené scény, stačilo ich už len naaranžovať a následne po odhodení rúška a kabátu rýchlo odfotiť, nakoľko fotenie pri teplote 3 stupne Celzia chcelo veľkú dávku odhodlania. 🙂 

Pri fotení sme sa nielen zabavili, ale Betka odviedla naozaj kus skvelej práce, za čo je patrí ešte raz jedno veľké obrovské ďakujem. Viem, že na ďalšie fotenie bude opäť voľbou číslo 1.

Viac detailov o našom profi photoshootingu si prečítate na Betkinej stránke www.alzbetameszarosova.sk. Link na konkrétny článok nájdete tu.

Ak by ste mali aj vy záujem o biznis fotenie alebo iné fotenie (napr. fotenie rande, svadobné, atď.), neváhajte Betku kontaktovať aj cez jej FB stránku Elis photography. Betka aktuálne pripravuje aj nový web pre začínajúcich podnikateľov, na ktorom vás Betka naučí fotiť od základov a naučí vás aj, ako začať podnikať v tomto smere. Oplatí sa ju určite sledovať. 🙂

Ďakujem, že ste si prečítali môj článok do konca. Budem rada, ak sa podelíte so mnou o komentáre, či ste niekedy biznis fotenie zažili a aký je váš názor na profi fotky.

Prajem krásny deň

podpis Naty

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *