Môj príbeh

Ahoj, volám sa

a som mama, manželka a cieľavedomá podnikateľka s citom pre kreativitu, ktorá našla svoju vášeň vo svete svadieb. 

Pomocou mojich skúseností pomáham nevestám nájsť a spoznať ich skrytú vášeň v organizovaní ich vlastnej svadby tak, aby im svadobné plánovanie robilo radosť a ich deň D nebol stresujúci, ale naopak krásnym vyvrcholením. 

Milujem hru s detailami, dekorovanie, plánovanie, systematickosť, organizovanie a všetko spojené so svadobnými prípravami.

 

 

Ale nebolo tomu vždy tak​

Veľmi dobre si pamätám obdobie, kedy sa moja najlepšia kamarátka (aktuálne spolumajiteľka našej svadobnej agentúry) zasnúbila a začala plánovať svoju svadbu.

To sa písal rok 2012. Ako jej hlavná svedkyňa som jej vo všetkom pomáhala, radila jej, vyberala s ňou šaty, dekorácie,…

Avšak, nakoľko sa ma svadba netýkala až tak osobne, keďže nevestou som nebola ja, brala som mnohé veci ako nepodstatné, prípadne ako samozrejmé a nevidela v nich význam.

Môj manžel sa mi doteraz smeje, že ešte sme boli zasnúbení len 30min, ale ja som ho už bombardovala otázkami… a kde bude svadba? Kedy? Čo myslíš? 🙂 V jednom sme mali hneď jasno, že svadbu chceme mať do roka a do dňa od zásnub.

Po návrate z Florencie sme to oznámili našim rodičom a v priebehu dvoch týždňov vybrali miesto a dátum svadby. Povedala som si, dobre, super, miesto a dátum mám. Ostatné postupne.

Až prišiel zlomový okamih….

Bolo to v októbri 2014, kedy ma môj už terajší manžel požiadal o ruku na krásnom mieste vo Florencii. Celá roztrasená a so slzami v očiach som povedala Áno. Neviem prečo, ale do hodiny od zásnub popri prechádzkach krásnymi uličkami Florencie, som mala asi tisíc otázok v hlave, čo musím vybaviť, ako, kde, kto, kedy.

Stále som si hovorila, mám čas, mám čas…

Ašak týždne plynuli a ja som sa stále viac a viac stretávala s otázkami od kamarátov a známych… No čo, už máš šaty? Už máš toto? A toto? Moja odpoveď na všetko, ešte nieee, veď mám ešte kopec času.
Až prišiel február 2015 a ja okrem dátumu a miesta na svadbu som naozaj nič iné nemala. A vtedy to prišlo. Ten pocit, že čo mám teraz robiť? Je koniec februára, do svadby 5 mesiacov a ja nemám nič!!!
V strese a zúfalstve som začala brázdiť internet, čo mám vybaviť. Kamarátku som bombardovala otázkami, čo potrebujem. Napochodovala na prvú svadobnú výstavu, z ktorej som odchádzala s rukami plnými rôznych letákov. Moje pokojné plánovanie sa razom zmenilo za zoznam vecí, ktoré ma začali stresovať a vnášali mi paniku do každodenného života.

5 mesiacov do svadby?

Čo teraz? Zoženiem šaty za tak krátky čas? Stihneme všetko vybaviť, nakúpiť? Naše oznámenia sme riešili na poslednú chvíľku v apríli, takisto o výzdobe som nemala absolútne žiadnu predstavu… Otázky a starosti sa len kopili a riešili veľmi pomaly.

Chytala ma panika, že mám málo času a nič nestíham. Vždy keď som vybavila jednu vec, vynorila sa ďalšia, ďalšia a ďalšia a celé plánovanie sa len komplikovalo.

Z práce som chodila domov o 7 večer, čiže moje organizovanie sa časovo zúžilo len na večer.

A potom to prišlo…

Našla som si systém. Svoj vlastný systém, v ktorom som sa vyznala, podľa ktorého som postupovala a upokojoval ma. Systém, vďaka ktorému sme všetko dotiahli do úspešného konca. Systém, ktorý úspešne využívajú ďalšie nevesty a ktorý bežne používam pri komunikácii s nimi.


Systém, pomocou ktorého ma celá príprava a organizácia bavila a napĺňala aj napriek počiatočnej panike, strachu, stresu. Tie týždne, mesiace plánovania sa zmenili na niečo, z čoho som mala radosť a potešenie. Keď som videla v deň mojej svadby, ako ide všetko tak, ako som to naplánovala, ako sa všetci bavia, všetko spolu ladí, proste všetko ide tak ako má, povedala som si, že to malo zmysel.
Svadba prebehla úžasne, v auguste 2015 sme si užili aj krásnu svadobnú cestu na Maledivách a po 3 týždňoch svadobného ošialu a oddychu prišiel návrat do práce.

Ale ja som si stále nevedela predstaviť, že ten svadobný rozruch skončil a ja sa nebudem môcť viac realizovať.

Dva mesiace po svadbe…

Jeseň 2015, jeden kľúčový večer. Môj večerný rozhovor pri vínku s najlepšou kamarátkou sa zmenil na jedno z najväčších rozhodnutí v mojom živote. Jeden večer, ktorý všetko rozhodol.
Dlhý rozhovor o tom, ako hľadáme samé seba, čo nás baví, čo nás napĺňa. Už počas našich spoločných štúdií na vysokej škole sme vedeli, že chceme byť nezávislé, chceme byť pánom svojho času, nechceme presedieť v práci denne za počítačom 8 až 10 hodín. Chceme mať prácu, ktorá nás bude baviť, ale zároveň živiť a dodá nám viac času a priestoru pre rodinu.
Keďze v tom čase sme obe mali už po vlastných svadbách, vedeli sme jedno, že organizovanie a plánovanie našich svadieb sme si napriek všetkému nesmierne užili. A už to bolo. To bolo to, čo nás bavilo, robilo šťastnými. Svadby. Tak prečo túto našu vášeň nepremeniť v prospech iných? Baví nás pomáhať, radiť druhým, realizovať naše aj predstavy druhých.

A tak v roku 2015 vznikla naša svadobná agentúra Výzdoba Roses.

Samozrejme začiatky neboli ľahké a stále sú chvíle, kedy to nie je ľahké. Ale čo je v živote ľahké? Začínali sme od nuly, od výzdob menších osláv, cez výzdoby jubileí až po naše momentálne najväčšie zameranie, výzdoby svadieb. Rozbehli sme aj zapožičiavanie inventáru pre tie nevesty, ktoré si výzdobu plánujú organizovať samé. Podarilo sa nám rozbehnúť priamy predaj svadobných ako aj dekoračných doplnkov cez náš eshop.

Aktuálne nám rukami prejde približne 40 výzdob ročne, pričom každej neveste plníme iné požiadavky, iné predstavy. Za svoje doterajšie pôsobenie na “svadobnej scéne” som sa stretla už s mnohými nárokmi a náležitosťami, ktoré sme museli s nevestami riešiť.

V neposlednom rade som sa v roku 2020 zúčastnila kurzu Svadobný koordinátor. Wow, to bolo niečo! Dva dni plné nových informácií, kde som si zopakovala nielen to, čo už ovládam, ale získala som veľa nových poznatkov, ktoré teraz posúvam ďalším nevestám.

A preto na základe všetkých mojich doteraz získaných skúseností a poznatkov som sa rozhodla pripraviť ebook a zdieľať ho s ďalšími nevestami, ktoré sa snažia prekonať svoj strach a stres zo samotných svadobných príprav. Pomocou môjho ebooku pomáham nevestám naplánovať si vlastnú svadbu od A po Z a nezblázniť sa pri tom. Po rokoch vo svete svadieb mám vybudovaný vlastný systém a postupy, pomocou ktorých nevesta hravo a rýchlo pochopí všetky náležitosti svadby a následne s ľahkosťou, bez stresu si naplánuje svoj deň D.