DIY – Ako si vyrobiť štrasovú sponu na mašľu?

Rada by som povedala, že prípravy na svadby sú už v plnom prúde, avšak situácia ešte nepraje a nie je to tak. A preto som sa rozhodla, že vám postupne prinesiem aspoň rôzne návody, pomocou ktorých si môžete niektoré veci na svadbu pripraviť sami jednoducho a lacno.

Tentokrát si ukážeme, ako si sami viete zhotoviť štrasové spony na mašle, vďaka ktorým bude mašľa na stoličke vyzerať krajšie, luxusnejšie, … Tým pádom nemusíte kupovať drahé brošne alebo hotové spony, ale dokážete si ich vyrobiť aj sami.

Čo budete potrebovať?

Postup

  1. Na začiatok si musíte zvoliť, aké veľké spony chcete mať, či užšie, širšie,… My sme si zvolili dĺžku 11,5cm a šírku 2,5cm, čo predstavuje po dĺžke 24 kamienkov a na šírku 5 kamienkov. Potom si nastriháte zo štrasového pásu požadovaný počet.

  2. Následne si musíte pripraviť kúsky suchého zipsu, ktorý potom pripevníme na nastrihané kúsky. Vďaka suchému zipsu bude pripínanie a odopínanie na mašľu rýchle a praktické. Z každej časti suchého zipsu si nastrihajte približne 2cm kúsky. My sme strihali od oka, vôbec to nemusí byť presné :).

  3. Teraz prišiel čas, aby ste si zapli lepiacu pištol. Na ďalších pár minút ju budete potrebovať. 🙂

4. Keď už je tavná pištol pripravená, môžeme začať s lepením suchého zipsu na pripravené štrasové pásiky.

Suchý zips budeme lepiť po okrajoch/bokoch jednotlivých pásikov. Ale pozor, vždy z opačnej strany!

To znamená, jednu časť suchého zipsu (kus) nalepíte pomocou lepidla na kraj kamienkovej strany, potom štras otočíte a na na druhý koniec prilepíte druhú časť suchého zipsu (protikus).

Keď to zaschne (to bude rýchlo), môžete si vyskúsať spojiť sponu. A keď Vám vznikne krásny krúžok, viete, že ste to urobili správne a môžete pokračovať so zvyšnými kúskami. 🙂

TIP

Veľký pozor na prsty! Lepidlo z lepiacej pištole je veľmi horúce, tak dávajte pozor, aby ste predišli popáleniu.

Investujte radšej do kvalitnejšej lepiacej pištole. Pri našej práci sme toľko lepili, že nám došli náplne v kvalitnej pištoli a museli sme siahnuť po najlacnejšej (pozn. asi za 3 Eurá), ktorá nám však po pol hodine doslova vybuchla v ruke a vyhodila poistky. Takže aj takéto nemilé veci sa stávajú :).

Ak nepoužijete suchý zips, ale zlepíte jednotlivé konce štrasového pásika spolu, vznikne Vám krásny štrasový krúžok napr. na servítky.

Fotky: Archív Výzdoba Roses

Dúfam, že sa vám môj dnešný návod ľúbil a využijete ho v najbližšej dobe. 🙂

Budem rada, ak sa so mnou podelíte o to, čo by ste si chceli vyrobiť sami a ja sa postarám o návod. 🙂

podpis Naty

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *